Manifestacja pod hasłem "stan wyjątkowo nieludzki"
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Manifestacja pod hasłem "stan wyjątkowo nieludzki"

Ponad setka osób przyszła dziś na pl. Ratuszowy w Bielsku-Białej, zamanifestować swój sprzeciw wobec tego jak traktowani są imigranci koczujący na granicy z Białorusią.Jeżeli tu zginiemy, to zajmiecie się naszymi trupami? - słowa wypowiedziane przez jednego z imigrantów znalazły się na transparencie uczestników dzisiejszej manifestacji. Wskazywano, że rządzący nie radzą sobie z kryzysem migracyjnym na polsko-białoruskiej granicy. Sytuacja uchodźców jest dramatyczna, szczególnie teraz gdy temperatura nocą spada poniżej zera. Posłuchaj.

Manifestacja pod hasłem "stan wyjątkowo nieludzki" to bielski protest wobec tego co dzieje się na granicy z Białorusią. Po spontanicznych wystąpieniach, część uczestników manifestacji przeszła przed siedzibę PiS, gdzie na kostce brukowej kredą wypisali m.in. hasło "bezpieczeństwo nie wyklucza człowieczeństwa". 

Jutro (10.10) na pl. Chrobrego ma się odbyć kolejna manifestacja, tym razem pod hasłem "My zostajemy w Unii Europejskiej", która będzie protestem przeciwko czwartkowemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. TK orzekł wtedy, że konstytucja ma prymat nad prawem unijnym. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: