Małżeństwo, to poważna decyzja. Masz wątpliwości?Magda FritzMagda Fritz

Małżeństwo, to poważna decyzja. Masz wątpliwości?

To trzecia edycja tego wydarzenia w Bielsku-Białej. W wykładach i warsztatach bierzecie udział bezpłatnie.Warsztaty o tym, jak mądrze kochać swoje dziecko oraz jak się dogadać unikając kłótni, wykład o leczeniu niepłodności, a do tego kurs tańca i gotowanie z Remigiuszem Rączką, znanym śląskim kucharzem. Tak zapowiada się cykl wydarzeń pod hasłem "Tak na Serio" w Bielsku-Białej.

„Zapraszamy małżeństwa i pary, ale też tych którzy jeszcze nie wiedzą czy małżeństwo jest dla nich”- mówi Agnieszka Olma, jedna z organizatorek. Posłuchajcie. 

„Zaprosiliśmy praktyków, takich jak małżeństwo Białobrzeskich, którzy w internecie funkcjonują jako „Drużyna B”- mówi ks. Paweł Radziejewski z parafii w Cygańskim Lesie, która organizuje to wydarzenie. Posłuchajcie. 

Warsztaty i konferencje są bezpłatne, rozpoczną się w sobotę 19 maja. Uczestniczyć w nich może każdy zainteresowany bez względu na wyznanie. Będą się one odbywały przez tydzień w kilku miejscach, m. in. w kościele w Cygańskim Lesie. Przez tydzień też potrwają modlitwy za powołania do małżeństwa.

To pomysł warszawskich studentów. W trakcie tygodnia modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne wspólnie z duszpasterzami doszli do wniosku, że przecież małżeństwo także jest powołaniem i o nie też należy się modlić. 

foto: TAK NA SERIO- BIELSKO/Fb

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: