LIGA MISTRZÓW. Awans bielszczan!
Magda FritzMagda Fritz

Bielscy piłkarze halowi "Rekordu" pokonali w ostatnim trzecim meczu turnieju eliminacyjnego Ligi Mistrzów Varnę City 2:1 i awansowali do kolejnej rundy.Turniej w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbywał się od czwartku. Jeśli dotychczas bielscy kibice po zwycięstwach z Cardiff University (10:1) oraz Racing Luksemburg (11:2) skarżyli się na nudne drugie połowy meczów, to w niedzielę mogli tego żałować. Mistrz Polski męczył się bowiem z Bułgarami, którzy wyszli na boisko defensywnie usposobieni. O wynik, a tym samym losy awansu gospodarze drżeli do ostatniej minuty.

Jak powiedział trener bielszczan Andrzej Szłapa jego zespół zagrał z mistrzem Bułgarii najsłabszy mecz na tym turnieju. Posłuchajcie.

"Awans jest nasz"
- cieszył się po ostatnim gwizdku Bartek Nawrat, bramkarz "Rekordu". Posłuchajcie.

Udało się, bielszczanie z kompletem wygranych awansowali do grupy 32 najlepszych drużyn futsalowych w Europie. Przed nimi turniej w Rydze na Łotwie, gdzie powalczą również z mistrzami 3 krajów o wejście do elitarnego grona najlepszej szesnastki.