Lekcje zawieszone w trzech szkołach
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Lekcje zawieszone w trzech szkołach

Jutro szkoły nieczynne. Chodzi o trzy cieszyńskie placówki. Odwołały lekcje zgodnie z zaleceniem Powiatowego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego.Uczniowie trzech szkół niespodziewanie mają jutro przymusową labę. Wieczorem cieszyński urząd miasta poinformował, że wtorkowe zajęcia w niektórych placówkach zostają zawieszone. Powodem jest podejrzenie koronawirusa u jednej z osób, która była zarówno w podstawówce numer 5 jak i SP4. Zamknięte będzie jutro także sąsiednie liceum im. Kopernika. PosłuchajcieKatarzyny Koczwary, rzeczniczki prasowej cieszyńskiego magistratu.

Informacja trafiła do rodziców dość późno. Jak zapewnia Koczwara, jeśli okaże się, że do kogoś nie dotarła ta wiadomość lub nie będzie miał z kim zostawić swojej pociechy, to szkoła zapewni opiekę.

Jutro będą znane wyniki badań tej osoby (urzędnicy nie ujawniają, kim jest) i zapadną decyzje o kolejnych krokach. Albo będzie to jednodniowa akcja, albo - jak zakłada czarny scenariusz - uczniowie i nauczyciele będą musieli zostać poddani kwarantannie domowej.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: