Lekcja gotowania z Anią Starmach
Magdalena StokłosaMagdalena Stokłosa

Lekcja gotowania z Anią Starmach

Wielkie zamieszanie w hotelowej kuchni!Już po raz szósty podopieczni fundacji Iskierka, podczas „Akcji Lato” odwiedzili Ustroń, gdzie przez 4 dni wypoczywali od codziennej walki z chorobą nowotworową.

Zwieńczeniem wyjazdu były warsztaty kulinarne z jurorką polskich edycji MasterChefa oraz MasterChefa Junior - Anią Starmach. Dzieci z rodzicami przygotowały dania z najnowszej książki znanej kucharki, która jak mówi, uwielbia pracę z maluchami.Posłuchajcie!

Młodzi kucharze pracowali co sił w rękach. "To bardzo ważne, aby malucha nie trzymać pod kloszem i pozwalać mu doświadczać codzienności życia, tak jak zdrowemu dziecku" - mówi dyrektor biura fundacji „Iskierka” Aneta Klimek- Jędryka.Posłuchajcie!

Po przygotowaniu ciasteczek i pizz na tortilli, wszyscy wspólnie zasiedli do stołu, by spróbować tego, co przygotowali.  Zarówno dzieci jak i rodzice warsztatami byli zachwyceni. Posłuchajcie!

Na koniec dzieciaki otrzymały książkę Ani Starmach z przepisami oraz dyplomy.

Fundacja Iskierka od 2006 roku pomaga dzieciom z nowotworami, ich rodzinom oraz tym, których dziecko walkę z rakiem przegrało. Tworzy dla nich grupy wsparcia. „Akcja lato” ma wymiar terapeutyczny oraz integracyjny; ma pomóc scalić rodzinę i nauczyć, jak z chorobą funkcjonować.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: