Lekarze nie odejdą od łóżek pacjentówJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Lekarze nie odejdą od łóżek pacjentów

Lekarze i pielęgniarki nie odejdą od łóżek pacjentów - taka jest deklaracja kadry medycznej szpitala w Pszczynie.To reakcja na ruch spółki Centrum Dializa, która zaprzestała przyjmowania pacjentów. Choć jak zapewnia dr n. med. Maciej Leśniewski, jeśli ktoś będzie wymagał nagłej pomocy, to zostanie mu ona udzielona. Posłuchaj.
 
Pacjenci nie są przyjmowani do placówki od wczoraj (12.06). Służby wojewody podają, że bez przeszkód działa jedynie oddział opiekuńczy.
 
Powiat pszczyński dziś kolejny raz deklaruje natychmiastowe przejęcie leczenia szpitalnego. To jednak od strony formalnej nie jest możliwe. Posłuchaj.

Starosta pszczyński, Paweł Sadza, wysłał dzisiaj pismo do spółki, w którym wzywa do kontynuowania działalności szpitala do 30 czerwca, czyli do momentu, gdy kończy się wypowiedzenie umowy kontraktu z NFZ. Podnosi w nim argument odpowiedzialności cywilnej i karnej.
 
W przyszłym tygodniu będzie wiadomo do kogo trafi kontrakt na dalsze leczenie szpitalne w Pszczynie. Wiadomo oficjalnie, że o umowę z NFZ-etem stara się samorząd powiatowy, który rozpoczął już m.in. remont w placówce. Gotowość do pracy w nowym szpitalu powiatowym zadeklarowało prawie 300 osób
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: