Łamigłówki i zakupy. Maluchy dają radę!Magda FritzMagda Fritz

Łamigłówki i zakupy. Maluchy dają radę!

Układali klocki lego, rozwiązywali łamigłówkę z figur geometrycznych, musieli też zrobić zakupy. W Bielsku-Białej odbyła się olimpiada matematyczna… przedszkolaków!Po raz czwarty najbardziej uzdolnione matematycznie 6-latki z 10 przedszkoli spotkały się na olimpiadzie. Rywalizowały bawiąc się indywidualnie oraz w 3-osobowych zespołach. "Nie przepytujemy, nie egzaminujemy. To jest fantastyczna zabawa"- mówi Bogusława Kajstura, dyrektor przedszkola nr 49, jedna z pomysłodawczyń tego wydarzenia. Posłuchajcie. 

Po dawce matematycznej zabawy był ruch, przedszkolaki miały zumbę. 

Na pomysł rywalizacji małych matematyków wpadły dyrektorki bielskich przedszkoli nr 49 i 25. Janusz Kaps, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty mówi, że przedszkole to nie tylko miejsce opieki nad dziećmi, ale też miejsce rozwoju maluchów. W placówkach coraz częściej, obok wydarzeń artystycznych pojawiają się spotkania o nieco innym charakterze, takie jak gra w szachy, warcaby czy właśnie matematyka. Posłuchajcie. 

W olimpiadzie wzięły udział dzieci z 10 przedszkoli, najwięcej punktów drużynowo uzyskała placówka nr 25. Mistrzem Matematyki został Tadeusz Kołodziej z przedszkola nr 14, wicemistrzem Beniamin Kalafus z przedszkola nr 25.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: