Lądowisko dla helikopterów. Wiemy gdzie będzie!
Magdalena StokłosaMagdalena Stokłosa

Lądowisko dla helikopterów. Wiemy gdzie będzie!

Wygrała pierwotna koncepcja.Do końca stycznia przyszłego roku w Cieszynie powstanie lądowisko dla helikopterów sanitarnych. Od dawna toczyły się dyskusje nad jego lokalizacją. Wiemy już, że ostatecznie zostanie wybudowane na dachu pawilonu łóżkowego Szpitala Śląskiego. Prace już ruszyły. Dla pacjentów nie oznacza to jednak zakłóceń i problemów, zaznacza Adam Śliż zastępca dyrektora ds. techniczno-gospodarczych w Szpitalu Śląskim. Wykonawca będzie starał się zminimalizować uciążliwości. Posłuchajcie!

Niełatwo było wyłonić wykonawcę na budowę lądowiska. Ogłoszonych zostało 5 przetargów. Ostatecznie koszt tej inwestycji wyniesie 7,6 mln zł. Posłuchajcie dyrektora Szpitala Śląskiego Czesława Płygawko.

Budowa lądowiska to nie tyko kwestia szybszego, bezpieczniejszego transportu pacjentów z miejsca wypadku do szpitala, czy w stanie zagrożenia życia do specjalistycznych placówek. Rocznie w Cieszynie pobiera się kilkadziesiąt narządów, które potrzebują jak najszybszego przekazania do oczekujących na przeszczep.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: