Kto uratował dziewczynki?Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Kto uratował dziewczynki?

Kilka dni temu informowaliśmy o bohaterskiej postawie policjanta z Lublińca, który 1 sierpnia, ratował tonące w Sole w Węgierskiej Górce dwie dziewczynki.Tymczasem, skontaktował się z nami Pan Marek Gołosz z Tychów. Jego wersja zdarzeń jest nieco inna.
To on jest tym mężczyzną, który w komunikacie policji z Lublińca, próbował ratować dzieci. Jako jedyny wskoczył do wody i ostatkiem sił wyciągał tonące dziewczynki. Pomógł mu jedynie Pan Karol – kolega wspomnianego policjanta.
Posłuchaj
Jak relacjonuje Marek Gołosz, funkcjonariusz na urlopie stał na brzegu i odebrał tylko bezpieczne już dziewczynki. Tę wersję potwierdzają według niego liczni świadkowie. Jest nawet gotowy na konfrontację, bo jak mówi, przykro słuchać jak z osoby niezaangażowanej czynnie w samą akcję, robi się bohatera.
Posłuchaj

Pan Marek, prywatnie jest nauczycielem wychowania fizycznego. Apeluje o oznakowanie uczęszczanych kąpielisk i zabezpieczenie ich. Jak mówi, o wiele łatwiej byłoby komuś pomóc, gdyby w takich miejscach zawsze było koło ratunkowe, linka czy bosak.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: