Kontrolują autobusyIzabela JanoszekIzabela Janoszek

Kontrolują autobusy

Autobusom przewożącym dzieci i młodzież bacznie przyglądają się policjanci „drogówki”. Sytematyczne kontrole stanu technicznego autokarów odbywają się od stycznia, teraz jednak będą szczególnie intensywne w woj. śląskim.

 Uczniowie z województwa śląskiego rozpoczynają zimowe ferie. W związku z tym autobusy przewożące dzieci i młodzież są zatrzymywane i sprawdzane przy drogach, ale nie tylko. Dokładne kontrole stanu technicznego pojazdów odbywają się także przed planowanymi wyjazdami. Proszą o to organizatorzy zimowisk i wycieczek czy też rodzice.

W związku z takim właśnie zgłoszeniem dziś w Bielsku-Białej policjanci „drogówki” bardzo skrupulatnie sprawdzili autobus wyjeżdżający do Austrii…Posłuchaj

Policjanci podkreślają, że - na wniosek organizatora zimowego wypoczynku czy też rodziców - skontrolują każdy autobus przed wyjazdem. Chęć kontroli wystarczy zgłosić do wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy. Mówi naczelnik bielskiej „drogówki” Krzysztof Stankiewicz. Posłuchaj


Kontrole autobusów przeprowadzane są na dolnej płycie dworca PKS w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Lipowej w Bielsku-Białej.  


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: