Konserwator zabytków: rozbiórka nielegalna. Gmina podaje, że ma dwie decyzje
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Konserwator zabytków: rozbiórka nielegalna. Gmina podaje, że ma dwie decyzje

Kolejna odsłona sporu na linii Wojewódzki Konserwator Zabytków - gmina Bielsko-Biała. W tle kamienica pod adresem Cyniarska 13.Wczoraj ruszyła rozbiórka kamienicy przy ul. Cyniarskiej 13, dziś prace są kontynuowane. Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że budynek został wpisany do rejestru zabytków. Gmina od tej decyzji się odwołała.

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach podaje, że rozbiórka jest nielegalna. Wczoraj na miejscu byli urzędnicy wspomnianej jednostki i mieli domagać się wstrzymania prac (Na miejscu roboty rozbiórkowe wstrzymali w tej chwili pracownicy WUOZ Delegatury w Bielsku-Białej - to komunikat na Facebooku, podany przed edycją wpisu, która dotyczyła kontynuacji prac). Rozbiórka trwa, co zobaczy dziś każdy spacerujący w tym rejonie. Ciężki sprzęt metr po metrze wyburza obiekt.

Od rzecznika magistratu dowiedzieliśmy się, że na rozbiórkę pozwalają dwie decyzje; pierwsza to zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, druga to nakaz rozbiórki wydany przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Do tematu powrócimy po weekendzie.

O sporze o kamienicę pod adresem Cyniarska 13 pisaliśmy już m.in. TUTAJ.
Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: