Koniec koszmaru mieszkańców, ale nie od razu...Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Koniec koszmaru mieszkańców, ale nie od razu...

Ruszyły prace projektowe w kierunku przebudowy ul. Oświęcimskiej w Dankowicach (pow. bielski). To pozytywna informacja patrząc na to, że mieszkańcy na inwestycję czekali kilkadziesiąt lat.Wiele wskazuje na to, że koszmar mieszkających przy ul. Oświęcimskiej w Dankowicach się zakończy. Trwają prace projektowe w kierunku przebudowy tej ulicy. Przede wszystkim poszerzenia drogi i stworzenia chodnika, bo teraz jest tam ledwo usypane pobocze. Problem już kilkukrotnie poruszaliśmy na naszej antenie (TUTAJ).

Rozpoczęcie prac projektowych zaskoczyło mieszkańców, ale tylko pozytywnie. Mówią, że w końcu po 40 latach coś drgnęło. Problem na Oświęcimskiej w Dankowicach dotyczy nie tylko wąskiej drogi, braku pobocza, ale i tonażu TIR-ów, które codziennie w liczbie kilkudziesięciu przejeżdżają przez to sołectwo gminy Wilamowice.

- Czekaliśmy trochę lat, ale wreszcie ruszyło z miejsca - opowiada Tadeusz Grzywa, sołtys Dankowic. Posłuchaj
 
Jak dodaje radny gminy, Stanisław Faruga, powstanie droga z chodnikami i trasami rowerowymi. Posłuchaj.

Do tej beczki miodu, trzeba też dodać łyżkę dziegciu, bo przebudowa Oświęcimskiej w Dankowicach to perspektywa 2-3 lat. Wiadomo, że do końca tego roku ma już być gotowy projekt, a później ubieganie się o finansowanie.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: