Koncepcja wybrana. Kąpielisko usłane atrakcjami
Fot.: Paweł Sowa/UM BB
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Koncepcja wybrana. Kąpielisko usłane atrakcjami

W przyszłe wakacje basen "Panorama" w Bielsku-Białej ma być jak nowy. Prace trwają na razie na papierze. Powstała koncepcja modernizacji pływalni.Remont "Panoramy" coraz bliżej. Powstała koncepcja modernizacji pływalni przy ulicy Konopnickiej w Bielsku-Białej. Projekt zakłada remont niecek sportowej i rekreacyjnej oraz budowę wodnego palcu zabaw dla dzieci. Istniejąca część sportowa zostanie podzielona na trzy akweny. O tym na naszej antenie opowiadał prezydent Jarosław Klimaszewski. Posłuchajcie!

Wszystkie trzy części zostaną wypłycone. To po to, aby eksploatacja basenu była tańsza. Z basenu sportowego do części rekreacyjnej przejdziecie motkiem. Tam będzie można skorzystać z  leżanek, ławeczek z masażem powietrznym czy masażerów. Będzie też rwąca rzeka, gejzery powietrzne, armatka czy ściana wodna. Z drugiej strony będzie brodzik dla dzieci imitujący morską plażę.

Zmiany zajdą też na lądzie - powstanie plac zabaw, remont przejdzie trybuna, nowe będą też sanitariaty.

Na modernizację "Panoramy" miasto zabezpieczyło w tegorocznym budżecie 20 mln zł. 165 tys. to koszt opracowania koncepcji i projektu budowlanego.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: