Kolejny kandydat na prezydentaMagda FritzMagda Fritz

Kolejny kandydat na prezydenta

Janusz Okrzesik, jeden z liderów stowarzyszenia Niezależni.BB wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych.Były poseł i parlamentarzysta, obecnie wykładowca akademicki potwierdził, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta Bielska-Białej. 

"To miasto potrzebuje mądrej zmiany. Nie gwarantuje jej ani kandydat Platformy Obywatelskiej, ani kandydat Prawa i Sprawiedliwości"-
powiedział Okrzesik na gali przyznania tytułu "Samorządowiec Podbeskidzia 2018", organizowanego przez Niezależnych.BB. 

Janusz Okrzesik to doświadczony parlamentarzysta. Po raz pierwszy został wybrany posłem w pierwszych częściowo wolnych wyborach w Polsce po II wojnie światowej, które zostały przeprowadzone w 1989 r. po ustaleniach w czasie rozmów przy Okrągłym Stole. Był związany z podziemiem solidarnościowym, a potem z Unią Demokratyczną i Unią Wolności. W Bielsku-Białej Okrzesik długo był radnym miejskim. Zrezygnował z mandatu, gdy objął stanowisko prezesa klubu piłkarskiego TS Podbeskidzie. 

W poprzednich wyborach samorządowych Okrzesik wszedł do II tury wyborów prezydenckich w Bielsku-Białej, w której przegrał z Jackiem Krywultem. Nie zdobył wtedy też mandatu do Sejmiku Śląskiego. 

W stolicy Podbeskidzia swój start w wyborach samorządowych potwierdzili wcześniej Przemysław Drabek (PiS) oraz Jarosław Klimaszewski (PO).Zobacz inne wiadomości tego autora: