Kolejne zakażenia w kilku powiatach
Urząd Wojewódzki w Katowicach/Facebook
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Kolejne zakażenia w kilku powiatach

Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych 51 przypadkach zakażeń koronawirusem (statystyka odnośnie całego kraju). 18 z nich dotyczy osób z woj. małopolskiego a 10 z woj. śląskiego.AKTUALIZACJA 28.03, godz. 9:25:
Śląski Urząd Wojewódzki przekazuje informacje o kolejnych 10 zdiagnozowanych przypadkach. Wśród nich jest mieszkanka powiatu cieszyńskiego. Kobieta przebywa w izolacji domowej. Do czasu wystąpienia wyraźnych objawów była w kwarantannie (po kontakcie z osobą zakażoną).
 
WPIS:
Jak podaje rzeczniczka wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska, dwa zdiagnozowane przypadki odnoszą się do mieszkańców powiatu bielskiego. U mężczyzny objawy pojawiły się podczas domowej kwarantanny. Dodatni wynik testów wykazały też próbki pobrane od kobiety z jego otoczenia.

Niestety, jest też kolejny zakażony w pow. cieszyńskim. Mężczyzna pracuje w sektorze usługowym, a gdy zaczęły mu dokuczać objawy Covid-19 był na zwolnieniu chorobowym.

Do dzisiejszego poranka Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach przebadała 2 655 próbek.

Ogólnie w województwie śląskim hospitalizowanych jest 127 osób. W całej Polsce zakażonych koronawirusem jest już 1340 osób, 16 zmarło.Zobacz inne wiadomości tego autora: