Klapki dopłynęły do Afryki. Jest moc!
Magda FritzMagda Fritz

Klapki dopłynęły do Afryki. Jest moc!

Pierwsze już znalazły nowych właścicieli.Pierwsze klapki z Bielska-Białej trafiły do małych mieszkańców Gambii!

Do rozdania jest ponad 22 tysiące par klapków, zebranych przez bielską Akademię Techniczno-Humanistyczną. Jak relacjonuje z Afryki dr Maciej Kalarus wszystko jest policzone, posegregowane i gotowe do przekazania. Kontener z towarem, zebranym podczas akcji „Klapki dla Gambii” wypłynął w podróż wcześniej. Teraz dotarli tam organizatorzy- pomysłodawca projektu i studentki bielskiej akademii. Pierwsze klapki rozdali w okolicach miejscowości Bwiam, ok. 100 km na wschód od stolicy kraju. Posłuchajcie. 

"Rozdajemy w różnych miejscach i testujemy przeróżne sposoby. Czasem jest to przy drodze, czasem przy baobabie, czasem w tle stoi meczet lub studnia. Bywa, że gdzieś widzimy gromadkę dzieci, skręcamy i już są nasze! Czy się boją? Nie, raczej są ciekawe białasów, którzy coś wyciągają z niebieskich worków i machają tym w stronę sawanny. Chłopcy są bardziej rezolutni niż dziewczynki. Przychodzą też dorośli, bo wiele klapków ma numerację 38+. Rozdajemy i rozdajemy. Cudny czas!"

Bielszczanie będą w Afryce ok. 2-3 tygodni. To finał drugiej edycji tej akcji. Rok temu udało się zebrać kilkaset par obuwia.

foto: prosto z Afryki

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: