Kiedyś był tam hotel. Teraz to budynek sądu
fot.: Ministerstwo Sprawiedliwości
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Kiedyś był tam hotel. Teraz to budynek sądu

O zakupie dodatkowego budynku na potrzeby Sądu Rejonowego w Pszczynie poinformował wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Chodzi o sąsiadujący z sądem obiekt, były hotel PTTK.W zakupionym budynku będzie mieścił się: Wydział Ksiąg Wieczystych, Wydział Rodzinny i Nieletnich oraz Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej. W jednym miejscu znajdą się biuro obsługi interesanta oraz czytelnia akt. Na parterze powstanie sala rozpraw dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Przewidziano również m.in. przyjazny pokój przesłuchań nieletnich, pokój dla mediatorów (tzw. zielony pokój), a także pomieszczenia dla ławników, pełnomocników i prokuratorów.
 
Ceglany budynek w Pszczynie przy ul. ks. bp. B. Bogedaina 16 powstał na początku XX w. Do końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku mieściło się tu więzienie, a przez ostatnie kilkadziesiąt lat działał hotel PTTK. Po remoncie będzie stanowił architektoniczny i funkcjonalny kompleks z gmachem Sądu Rejonowego, jednym z najpiękniejszych zabytków miasta.

- Cieszę się, że jako Ministerstwo Sprawiedliwości dokładamy cegiełkę do tego, aby przestrzeń Pszczyny była jak najlepsza – zaznaczył Michał Woś


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: