Każdy z nas ma supermoce
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Każdy z nas ma supermoce

"Uwierz w siebie. Mali bohaterowie" - to hasło przewodnie ferii w Książnicy Beskidzkiej.Codziennie od 11.30 do 13.00 dzieci i młodzież biorą udział w zajęciach. Dziś przekonywano, że pomaganie jest super. Uczestnicy warsztatów poznali "psią bohaterkę". Prowadząca zajęcia opowiadała o fundacji, z której adoptowała czworonoga; o tym jak wyglądały pierwsze dni razem; na jakie trudności napotkała na początku i jak wiele radości niosą dni, odkąd Lupus jest członkiem rodziny.

Karolinie i innym dzieciom mnóstwo frajdy sprawiły zajęcia na magicznym dywanie. To nowinka technologiczna w Książnicy. Posłuchaj.

W pozostałe dni dzieci poznają historię Jaśka Meli, chłopaka który pomimo wielkich trudności osiągnął to, co wydawało się niemożliwe. Będzie także o pasji Neli, małej reporterki. Jak opowiada Justyna Gołąbek z działu udostępniania zbiorów dla dzieci i młodzieży, feriom w bibliotece towarzyszy konkurs plastyczny "Moje supermoce". Posłuchaj.
 
Rodzice w dalszym ciągu mogą zapisywać swoje pociechy na zajęcia. Wystarczy zadzwonić do Książnicy Beskidzkiej, a na stronie internetowej można znaleźć formularz oświadczenia i zgody na udział w feriach w bibliotece.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: