Karetka jedzie dalej
Fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej
Magda MarchińskaMagda Marchińska

Karetka jedzie dalej

Pojazd przez osiem lat jeździł w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym, ale nie spełnia już wymogów NFZ. Nadal jednak będzie wykorzystywany do niesienia pomocy.Powiat bielski wraz ze swoją jednostką Bielskim Pogotowiem Ratunkowym przekazał karetkę do Tarnopola na południu Ukrainy. To szósta karetka przekazana naszym sąsiadom od początku wojny. 
 
Z prośbą o takie wsparcie walczącej Ukrainy zwrócił się do starosty bielskiego arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski. Zgodę na przekazanie pojazdu wyraziły rada społeczna Bielskiego Pogotowia Ratunkowego oraz Zarząd Powiatu. Jak mówi Magdalena Fritz, rzeczniczka starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, pojazd został właśnie dostarczony do Tarnopola. 
 
- Cieszymy się, że możemy w taki sposób przyczynić się do poprawy sytuacji medycznej na Ukrainie. Każda karetka to szansa na ratowanie ludzkiego życia – mówi Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Przekazanie ambulansu nie wpłynie ani na utrudnienie, ani na ograniczenie działalności BPR. Obecnie we flocie bielskiego pogotowia pozostają 24 karetki, a już wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na kolejną - podkreśla dyrektor Waligóra. 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: