"Kadafi" i wspólnicy planowali porwanie dla okupuJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

"Kadafi" i wspólnicy planowali porwanie dla okupu

Sukces między innymi policjantów CBŚP z bielskiego wydziału. Zapobiegli uprowadzeniu mieszkańca Małopolski. Dotarli do informacji o tym, że planowane jest porwanie.Porwanie miał przygotowywać Tomasz B., ps. Kadafi, poszukiwany listem gończym. Jak ustalili śledczy, jego wspólnikiem był Dariusz L. (także poszukiwany listem gończym). Cel tego przestępstwa miał być jeden - to wymuszenie okupu. Aby go osiągnąć na terenie województwa małopolskiego został wynajęty dom, zdobyto już broń, maski, paralizatory czy sprzęt elektroniczny. Mężczyźni mieli stale obserwować swoją ofiarę, by poznać jej cykl dnia.

Ale to policjanci byli szybsi. Dokładnie ustalili miejsca przebywania podejrzanych, których następnie zatrzymali. W działaniach wzięli udział policjanci z Zarządu CBŚP w Katowicach i z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA.

Podczas akcji na terenie województwa małopolskiego w ręce funkcjonariuszy wpadł Tomasz B. i Dariusz L. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli kominiarki, maski, rękawiczki, paralizatory, sprzęt elektroniczny, lornetkę, opaski zaciskowe, a także broń palną, noże i siekierę. Kolejne uderzenie przeprowadzono w woj. podkarpackim, gdzie zatrzymano trzeciego podejrzanego - Artura G. Z zebranego materiału wynika, że to właśnie on może być pomysłodawcą planowanego uprowadzenia.

Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

fot i video: cbsp.policja.pl.


Zobacz inne wiadomości tego autora: