Jeszcze przetarg i droga - i można otwierać
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

Jeszcze przetarg i droga - i można otwierać

Na terenie dawnego kempingu Skalite w Szczyrku powstaje centrum przesiadkowe. Jedną z funkcji tej inwestycji ma być częściowe rozładowanie ruchu w mieście. Na jakim etapie jest obecnie budowa?Lada moment ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie ulicy Kempingowej, która będzie drogą dojazdową do centrum przesiadkowego. Kiedy droga zostanie zrobiona - centrum będzie można otworzyć. Będzie to jednocześnie koniec pierwszego etapu inwestycji.

W sumie zaplanowano trzy etapy. Z dwoma kolejnymi wiąże się budowa kolejki linowej z centrum przesiadkowego na szczyt Skrzycznego. To ważny element w planie upłynniania komunikacji w mieście. Możliwość skorzystania z kolejki ma bowiem skłonić kierowców do pozostawiania samochodów w centrum, dzięki czemu nie będą wjeżdżać do miasta. Mówi burmistrz miasta Antoni Byrdy. Posłuchaj

Docelowo centrum przesiadkowe ma oferować około 120 miejsc parkingowych. To również tam mają kończyć swój bieg autobusy przyjeżdżające z zewnątrz, a zaczynać miejscowe skibusy.

- Musimy mieć świadomość, że będzie ciężko spowodować, aby w Szczyrku w ogóle nie było utrudnień w ruchu. W szczytowych momentach do miasta wjeżdża 9 tysięcy samochodów, co pozwala wyobrazić sobie skalę problemu. A Szczyrk to praktycznie jedna droga biegnąca przez dolinę - podkreśla burmistrz. PosłuchajPosłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: