"Jesteśmy zaskoczeni". Apel o przesunięcie terminu rozpoczęcia prac
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

"Jesteśmy zaskoczeni". Apel o przesunięcie terminu rozpoczęcia prac

Przedsiębiorcy z Międzybrodzia Bialskiego i Żywieckiego postulują, by odsunąć w czasie remont DW 948, przynajmniej do początku września. Dziś zebrali się w sąsiedztwie ronda w Kobiernicach, to początek remontowanego odcinka, który prowadzi aż do Żywca-Oczkowa. Taka inwestycja u progu sezonu letniego, to cios dla działających w turystyce.- My w tym momencie jesteśmy po covidzie, jak wszyscy bardzo ciężko to przeszliśmy, na turystyce się to bardzo odbiło. W przeddzień, gdzie zaczynamy startować z pensjonatami, ze sklepami - dowiadujemy się, że nasza główna droga będzie zamknięta. Nie zostaliśmy wcześniej uprzedzeni [...] - mówiła Marta Harężlak z Międzybrodzia Bialskiego, która prowadzi pensjonat. Posłuchaj.

Przedsiębiorcy, z którymi rozmawialiśmy, nie są przecwini przebudowie drogi, ale okresowi, w którym dochodzi do jej zamknięcia. Dla nich, i mieszkańców dojeżdżających do pracy, nierzadko oznacza to dodatkowe 50 km drogi, które muszą pokonać objazdem.

- Wszyscy operatorzy turystyczni są stratni. Niektórzy naprawdę są już na granicy bankructwa. W momencie kiedy moglibyśmy przez te 3 miesiące podreperować budżety, to jesteśmy zaskakiwani taką organizacją ruchu - opowiadał Jan Płużek, kierownik kolei na górę Żar. Posłuchaj.

Prowadzący działalność gospodarczą przyjechali dziś do Kobiernic, bo w południe planowane było spotkanie przedstawicieli konsorcjum wykonawcy, Zarządu Dróg Wojewódzkich i samorządowców. Spotkanie ostatecznie się nie odbyło.

Przypomnijmy, wczoraj ZDW poinformował o wstrzymaniu zamknięcia ruchu na DW 948 od skrzyżowania z DK 52 do DW 946.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: