Jest problem. Kierowcy w nosie mają zakazMagda FritzMagda Fritz

Jest problem. Kierowcy w nosie mają zakaz

Bielscy urzędnicy informują o zakazie oraz o parkingach w pobliżu placu.Kierowcy w nosie mają nowe oznakowanie, nadal parkują samochody pod katedrą św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Przypomnijmy, do zmian- likwidacji 21 miejsc postojowych doszło w zeszłym miesiącu. Ich powodem była konieczność zapewnienia przeciwpożarowej ochrony katedry oraz bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu.

Szymon Oleksiuk z Miejskiego Zarządu Dróg przyznaje, że jest problem- mimo zakazu kierowcy nadal parkują pod samym kościołem. "Cały czas stawiamy na informację. Współpracujemy z księdzem proboszczem, przygotowujemy ulotki"- mówi Oleksiuk. Posłuchajcie. 

Urzędnicy informują zmotoryzowanych nie tylko o nowej organizacji pod katedrą św. Mikołaja, ale także o parkingach znajdujących się w pobliżu: plac postojowy w rejonie ulic: Cieszyńskiej i Kopernika, przy ul. Orkana, Lompy i Sikorskiego. Jak dowiedzieliśmy się w bielskiej straży miejskiej łamanie zakazu zgłaszają sami mieszkańcy. „Reagujemy po takich telefonach"- mówi Krystian Kowalczyk, z-ca komendanta. Dotychczas było więcej pouczeń, ale blokada na kołach i mandat nie powinien być zaskoczeniem dla kierowcy. 

foto: MZD

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: