Jest odpowiedź. Prezydent popiera pomysł
fot. arch.
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Jest odpowiedź. Prezydent popiera pomysł

Bielsko-Biała: pojawiła się odpowiedź na interpelację Klubu Radnych Jarosława Klimaszewskiego. Wnioskowali o godne upamiętnienie śp. Jacka Krywulta - wieloletniego prezydenta miasta.Kilka dni po śmierci śp. Jacka Krywulta, radni klubu obecnego prezydenta Bielska-Białej, złożyli interpelację. Zawarli w niej apel o godne upamiętnienie wieloletniego włodarza miasta. Radni sugerowali, by stało się to poprzez nadanie patronatu stadionowi miejskiemu. Ta inwestycja od samego początku w sposób jednoznaczny kojarzona jest z Jego osobą - argumentowali w piśmie z 13 listopada (pisaliśmy o tym TUTAJ). 

Teraz pojawiła się odpowiedź na interpelację radnych, czytamy w niej, że prezydent Jarosław Klimaszewski popiera ten pomysł: [...] podzielam zdanie Państwa Radnych, że wieloletnie zasługi Prezydenta Jacka Krywulta zasługują na docenienie i upamiętnienie w przestrzeni miejskiej. Prezydent Krywult, dbając o zrównoważony rozwój miasta, odcisnął swoje piętno na każdej sferze życia. Chcąc zachować w pamięci mieszkańców pamięć o byłym prezydencie popieram propozycję Państwa radnych, aby stadion miejski nazwany został imieniem Jacka Krywulta - to część odpowiedzi.

Jacek Krywult zmarł 9 listopada, w wieku 82 lat. Był radnym Miejskiej Rady Narodowej Bielska-Białej, od grudnia 1980 r. jej przewodniczącym. W kwietniu 1981 roku został wybrany - jako kandydat bezpartyjny - prezydentem Bielska-Białej. Funkcję tę sprawował blisko rok, do stanu wojennego. Do samorządu powrócił w roku 2002, kiedy został wybrany na prezydenta Bielska-Białej po pierwszych bezpośrednich wyborach. Zarządzał miastem przez cztery kolejne kadencje - do roku 2018, kiedy to zrezygnował z ubiegania się o fotel prezydenta i objął mandat radnego. Zasiadał wtedy w prezydium Rady Miejskiej. 
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: