Jest decyzja. Wkrótce ruszy potężna inwestycjaMagda FritzMagda Fritz

Jest decyzja. Wkrótce ruszy potężna inwestycja

W tym miejscu ostatnio funkcjonowało IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej, a wcześniej była siedziba partii. Teraz będzie tu sąd.Jest decyzja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, są pieniądze na potężną inwestycję w wymiarze sprawiedliwości w Bielsku-Białej. W ciągu 3 lat budynek przy ul. Słowackiego stanie się siedzibą sądu rejonowego.

Projekt jest gotowy, przetarg na modernizację i rozbudowę zabytku ma zostać wkrótce ogłoszony. Całość inwestycji to ok. 57 milionów złotych. Poinformował o tym na konferencji prasowej w stolicy Podbeskidzia Michał Wójcik, sekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości. Posłuchajcie. 

Obecnie sąd rejonowy w Bielsku-Białej mieści się aż w 6 budynkach! Na ulicę Słowackiego, w sąsiedztwie aresztu śledczego przeniesione zostaną m.in. wydziały karne z ulic: Bogusławskiego i 1 Maja. Mówił o tym Andrzej Trzopek, prezes bielskiego sądu okręgowego. Posłuchajcie. 

Do zabytkowego budynku dobudowana zostanie część od strony aresztu śledczego, ale oba obiekty nie zostaną ze sobą połączone. Czas realizacji tej inwestycji, to 36 miesięcy. Decyzja zapadła kilka dni temu w ministerstwie sprawiedliwości, na jej rzecz lobbował wiceminister Stanisław Szwed. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: