Jedna z sal będzie salą hybrydową
fot. arch. Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Jedna z sal będzie salą hybrydową

Jeszcze w tym roku Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej rozpocznie urządzanie pierwszej, operacyjnej sali hybrydowej.Ponad 5 mln złotych kosztować będzie urządzenie operacyjnej sali hybrydowej w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Inwestycję w niemal całości sfinansuje samorząd województwa. Sala hybrydowa umożliwi wykonywanie większej liczby różnych, skomplikowanych operacji chirurgicznych.

- Ponad 5 mln złotych dotacji z samorządu województwa przeznaczone zostanie nie tylko na prace budowlane i instalacyjne, niezbędne do przystosowania obecnej sali operacyjnej do nowej funkcji. W ramach tej kwoty kupiony zostanie angiograf, służący m.in. do obrazowania wnętrza naczyń krwionośnych i organów ciała wraz ze stołem operacyjnym oraz aparatem USG. Zainstalowana będzie także stacja robocza z monitorem, ruchoma kolumna anestezjologiczna i lampy operacyjne - podaje Anna Szafrańska, rzeczniczka szpitala. Posłuchaj.

Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej obsługuje pacjentów z powiatów bielskiego, żywieckiego i cieszyńskiego. Rocznie leczonych jest tam około 1700 osób. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: