Jechał hulajnogą. Miał ponad 2 promile!
fot.: KPP Oświęcim
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jechał hulajnogą. Miał ponad 2 promile!

Nietrzeźwy 48-latek jechał hulajnogą elektryczną. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany przez policjantów wczoraj, po godz. 17.00, w Jawiszowicach.Mężczyzna jechał hulajnogą jezdnią ulicy Łęckiej zamiast biegnącym wzdłuż niej chodnikiem. A styl jego jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia potwierdziło badanie stanu trzeźwości: wykazało 2,2 promila alkoholu.
 
Do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie 48-latka. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.  
 
Policjanci przypominają, że kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. 
Korzystanie z drogi dla pieszych przez kierującego hulajnogą elektryczną jest dozwolone wyjątkowo, gdy droga dla pieszych jest usytuowana wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h, i brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: