Jak zdobyć kasę na ocieplenie budynku?Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jak zdobyć kasę na ocieplenie budynku?

W miastach naszego regionu odbywają się spotkania, na których można się dowiedzieć w jaki sposób zdobyć dofinansowanie. Dopłaty mają być udzielane w ramach programu "Czyste powietrze".Brakuje materiałów budowlanych, brakuje ludzi do pracy, tymczasem rodzin, które chcą zainwestować w ocieplenie swoich domów jest coraz więcej. Koszty ogrzewania domów rosną, bo węgiel jest coraz droższy, drożeje też gaz. A do termomodernizacji budynków i wymiany starych pieców zachęca rządowy program "Czyste powietrze". Dlatego ludzie pytają na spotkaniach z samorządowcami o warunki na jakich udzielane są dopłaty. Posłuchaj

Konkretne informacje wszyscy zainteresowani dopłatami czechowiczanie będę mogą zdobyć już w czwartek (11 października). O godzinie 18.00, w strażnicy OSP Czechowice przy ul. Barlickiego odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”. Spotkanie poprowadzą przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz eksperci Ministerstwa Środowiska.

Podobne spotkanie w Oświęcimiu odbędzie się 18 października w siedzibie Rady Osiedla Dwory - Kruki, przy ul. Zwycięstwa. Początek o godz. 18.00.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: