Jak IT może wspierać służbę zdrowia? To był jeden z tematów
fot. mat. prasowe organizatora
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Jak IT może wspierać służbę zdrowia? To był jeden z tematów

Za nami 5 dni spotkań online branży ICT.Firmy informatyczne i telekomunikacyjne z Bielska-Białej zebrały wiedzę i potencjał, prezentując je w ramach eventu o nazwie BBDays4IT. Epidemia uniemożliwiła spotkania, ale organizatorzy znaleźli rozwiązanie - telewizję internetową. Na żywo można było śledzić transmitowane prelekcje, wywiady z ekspertami i panele dyskusyjne.

Przedstawicielki organizatorów zapytaliśmy o punkt z programu, który utkwi im najbardziej w pamięci?
- Był taki temat, który - mam nadzieję - będzie tylko i wyłącznie w tej edycji. Pojawił się temat rozwiązań branży IT w dobie pandemii: jak IT może wspomagać służbę zdrowia? Mam nadzieję, że to będzie wyjątkowe, tylko i wyłącznie dla tej edycji - mówiła nam Beata Mojżesz
 
- Z mojej strony to był pierwszy dzień, dzień otwarcia, gdy był wywiad z organizatorami i firmami działającymi w Bielsku-Białej, i pytanie: czy firmy IT muszą ze sobą konkurować [...]? Tak naprawdę to są wszystko zasady zdrowej konkurencji, która jest potrzebna. Rynek bielski jest małym rynkiem, jeśli chodzi o pracowników, specjalistów, ekspertów w dziedzinie IT i my musimy żyć w symbiozie - dodaje Paulina Morończyk.Posłuchaj.
 
Organizatorom zależało na dotarciu do programistów i developerów z całej Polski i pokazaniu, jak bielskie firmy IT współpracują z uczelniami wyższymi i władzami miasta, tworząc nie tylko możliwości szybkiego rozwoju zawodowego, ale też atrakcyjne warunki do życia i rekreacji.
 
Każdy dzień przyniósł kilka tematów głównych dotyczących programowania, kodowania, sceny startupowej i dziesiątek innych zagadnień. Do tej dawki wiedzy będzie można powrócić, bo relacje internetowej telewizji dostępne są w sieci na kanale YouTube.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: