Inwestycja jeszcze nie gotowa
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Inwestycja jeszcze nie gotowa

Ścieżka spacerowo-rowerowa wzdłuż potoku, tereny rekreacyjne w miejscu stawów hodowlanych, plac zabaw dla dzieci. Inwestycja polegająca na zagospodarowaniu Potoku Czechowickiego miała już być gotowa. Jeszcze jednak nie jest.Burmistrz Czechowic-Dziedzic zdecydował o przesunięciu terminu zakończenia prac. Wykonawca dostał na to czas do końca czerwca.
Potok ma być obok parku, który powstanie w tym roku przy ul. Królowej Jadwigi oraz parku "Szwajcarska Dolina" (wybudowany zostanie w przyszłym roku) kolejnym terenem wypoczynkowym dla mieszkańców. Mówi burmistrz Marian Błachut. Posłuchaj

W sąsiedztwie Potoku Czechowickiego, w miejscu odkrytych ruin zamku Wilczków, powstaje Centrum Edukacji Ekologicznej z wieżą widokową. Centrum ma być gotowe w listopadzie. Wtedy również powinien być możliwy spacer w nowym parku przy ul. Królowej Jadwigi.

To duże inwestycje, o których wcześniej nam się nie śniło – tak o powstających w mieście terenach rekreacyjnych mówi burmistrz Błachut. Przedsięwzięcia są realizowane bowiem dzięki zdobytym funduszom. Posłuchaj

Na zagospodarowanie Potoku Czechowickiego oraz budowę Centrum Edukacji Ekologicznej samorząd pozyskał 14 mln zł z kasy unijnej. Z kolei na budowę dwóch parków przy ul. Królowej Jadwigi oraz na terenie MOSIR-u uzyskano prawie 8 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: