Instalacje zdewastowane. To wandalizm
fot.: Miasto Cieszyn
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Instalacje zdewastowane. To wandalizm

Nie minęło kilka dni od postawienia instalacji zaprojektowanych przez studentów w ramach Mood for wood w Cieszynie, a już jedna z nich została zdewastowana.- Nie wiem komu przeszkadzają nowe instalacje w mieście, ale wszystkie takie przejawy wandalizmu wzbudzają mój ostry sprzeciw. Nie znajdują wytłumaczenia dla takiego zachowania. I kolejny raz apeluję, by widząc takie zapędy u innych osób reagować, wzywać straż miejską bądź policję - mówi burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.
 
Studenci i młodzi projektanci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji projektowali oraz budowali instalacje/obiekty w przestrzeni dla mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. 
 
Mood for wood to warsztaty studenckie w wyniku, których powstają nie tylko projekty, ale także faktyczne realizacje - obiekty miejskie z drewna. Od sześciu lat inicjatywa ta zmienia przestrzenie publiczne w całej Polsce. 
 
Organizatorami warsztatów Mood for wood, odbywających się od 23 lipca do 3 sierpnia w Cieszynie, byli: SARP Poznań oraz Stowarzyszenie Punkt Wspólny we współpracy z Zamkiem Cieszyn.


Zobacz inne wiadomości tego autora: