Grypa zabiła 9-latkę z naszego regionu!
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Grypa zabiła 9-latkę z naszego regionu!

Pierwszy od wielu lat przypadek śmierci dziecka z powodu grypy.AKTUALIZACJA:
Jak ustaliliśmy, rodzice z dziewczynką najpierw zgłosili się do lekarza POZ, było to w ubiegłą środę. Stan 9-latki pogarszał się, dlatego opiekunowie ok. godz. 18.00 przyjechali do żywieckiego szpitala. Tam diagnostyka trwała dwie godziny. Ostatecznie podjęto decyzję, by przetransportować dziecko do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

WPIS:
9-latka zmarła w szpitalu w Bielsku-Białej (dziewczynka była mieszkanką pow. żywieckiego). Jak potwierdził nam Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego, dziecko zmarło z powodu grypy typu A. Nie stwierdzono żadnych innych, towarzyszących chorób, które mogły mieć wpływ na zgon nieletniej. 
 
9-latka trafiła do szpitala z wysoką gorączką. Mimo udzielonej pomocy i podaniu leków, następnego dnia dziewczynka zmarła.

Służby sanitarne przyznają, że to pierwszy przypadek śmierci na grypę tak małego dziecka od niepamiętnych czasów.

Grypa jest ostrą chorobą wirusową, wywoływaną najczęściej przez wirusy grypy A i B, rzadziej C. Namnażają się one w komórkach nabłonkowych górnego i dolnego odcinka dróg oddechowych. Okres wylęgania grypy wynosi średnio 2 dni, natomiast największa zakaźność występuje dzień przed i 3 do 5 dni po ustąpieniu objawów. 


Zobacz inne wiadomości tego autora: