Groźny pożar. Słup dymu widać z daleka AKTUALIZACJAMagda FritzMagda Fritz

Groźny pożar. Słup dymu widać z daleka AKTUALIZACJA

Pali się w Górkach Wielkich przy ul. Tartacznej na Śląsku Cieszyńskim.Sygnał o pożarze otrzymaliśmy na Waszym Okiem- Radio BIELSKO. Dym na przysłanym zdjęciu widać z Ustronia. 

Płonie stolarnia. Ze wstępnych szacunków wynika, że ogniem objęta jest powierzchnia 2 tys. m kw. Z żywiołem walczy 15 zastępów straży pożarnej. 

AKTUALIZACJA:

28 jednostek straży pożarnej, zawodowych strażaków i ochotników walczyło z pożarem tartaku.W sumie 125 osób, także jednostki z Bielska-Białej i komendy wojewódzkiej PSP z Katowic. Ogień był w środku obiektu, zajął także dach kompleksu budynków. Zagrażał budynkowi mieszkalnemu i przyległym wiatom. Woda była pobierana głównie z pobliskiej rzeki Brennicy. Sytuacja została opanowana przez północą, jednak działania na miejscu trwały do rana. Mówi Michał Pokrzywa, rzecznik cieszyńskiej straży. Posłuchajcie. 

Ucierpiały 2 osoby. Przed przyjazdem ratowników poszkodowany został syn właściciela tartaku. W czasie działań ranny w nogę został jeden ze strażaków OSP. 

Akcja trwała prawie do godz. 8:00 rano. Straty wstępnie oszacowano na ok. 3 mln zł. Przyczynę tragedii ma wyjaśnić policyjne dochodzenie.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: