Fałszerstwo podczas wyborów?Magdalena StokłosaMagdalena Stokłosa

Fałszerstwo podczas wyborów?

2 karty zamiast jednej – taka sytuacja miała miejsce w jednym z lokali wyborczych w Bielsku-Białej. Wczoraj podczas wyborów samorządowych jeden z bielszczan otrzymał dwie te same karty do głosowania. Mężczyzna zgłosił zajście organom ścigania oskarżając komisję o fałszerstwo. Jak podała nam Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej komendy, sprawa została oficjalnie zgłoszona do prokuratury, która będzie teraz prowadzić postępowanie.

To nie jedyny incydent, który odnotowano podczas ciszy wyborczej. W Cieszynie z soboty na niedzielę na rynku zawieszony został plakat wyborczy. Jak się okazało organizator imprezy, która odbywała się w centrum miasta, miał prawo zasłonić jeden z bannerów, które wsiały w tym miejscu. Zamiast tego postanowił go zdjąć i powiesić ponownie. Uznano to za agitację wyborczą.

Zgłoszenie zostało także przyjęte w Żywcu. Jak podała policja na jednym z budynków komitetu wyborczego pojawił się plakat kandydata. Na razie nie wiadomo, czy będzie to zaliczone jako incydent wyborczy i naruszenie ciszy.


Zobacz inne wiadomości tego autora: