Epidemia wśród strażaków?Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Epidemia wśród strażaków?

Czy w ślad za policjantami, również strażacy idą na zwolnienia lekarskie? Pojawiły się informacje o tym, że wzorując się na policjantach, także strażacy zaczynają brać L4. Sprawdziliśmy jak sytuacja wygląda w naszym regionie.Dziś do pracy w Komendzie Miejskiej w Bielsku-Białej nie przyszło kilku strażaków. W sumie, na zwolnieniach lekarskich przebywa 11. Obecnie nie ma żadnego problemu, w służbie jest tylu strażaków, ilu powinno być, aby mieszkańcy Bielska-Białej i powiatu bielskiego czuli się bezpiecznie - mówi rzeczniczka komendy Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej Patrycja Pokrzywa. Posłuchaj

A jak jest w innych miastach i powiatach? W Oświęcimiu choruje około 10% wszystkich strażaków pełniących służbę w tamtejszej komendzie. Na razie, nie potrzebujemy pomocy z zewnątrz, nasz teren jest w pełni zabezpieczony – mówi nam kapitan Zbigniew Jekiełek z oświęcimskiej straży.
Problemów kadrowych związanych z nagłymi zachorowaniami w ogóle nie odnotowano natomiast w komendzie straży pożarnej w Żywcu. Taką informację przekazał nam oficer prasowy jednostki - Zbigniew Tetłak.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: