"Eko-reaktywacja" LipowejAgnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

"Eko-reaktywacja" Lipowej

Żywiecka Fundacja Rozwoju w partnerstwie z Fundacją Klamra prowadzą edukację ekologiczną na terenie gminy Lipowa.Warsztaty ekologiczne przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z miejscowych szkół i przedszkoli. Zajęcia mają na celu przekazanie najmłodszym wiedzy na temat ekologii na co dzień. Młodzi ludzie uczą się ekologicznych zachowań podczas codziennych czynności takich jak zakupy, podróż do domu czy wypoczynek w lesie i nad wodą. „Eko-reaktywacja w gminie Lipowa” ma dotrzeć również do dorosłych. Edukacja w kwestii dbania o swoje środowisko ma za zadanie przede wszystkim uwrażliwić mieszkańców na dobro wspólne.
"Jest to program, który ma uświadomić mieszkańców dlaczego należy dbać o ekologię i jak to zrobić. Czasami ludzie chcieliby ekologicznie postępować ale nie mają na ten temat wiedzy. Ten program jest realizowany po to aby gmina Lipowa była jeszcze fajniejsza niż jest obecnie"- wyjaśnia Anna Jafernik z Żywieckiej Fundacji Rozwoju.
W takcie warsztatów organizowanych przez Fundacje Klamra, młodzi uczestnicy mają możliwość samodzielnie wykonać nadruki graffiti za pomocą szablonów na ekologicznych bawełnianych torbach. W ramach akcji zostaną przeprowadzone konkursy o charakterze ekologicznym. Pierwszym z nich jest konkurs na logo projektu. Joanna Kupczak, koordynator Eko-reaktywacji:
"Liczy się oryginalność pomysłu, czytelność przekazu, funkcjonalność, estetyka wykonania oraz oddanie charakteru projektu. Konkurs ruszy na początku grudnia, szczegóły będą dostępna na stronie internatowej fundacji: zfr.beskidy.org.pl"
Konkurs przeznaczony jest tylko dla mieszkańców gminy Lipowa. U progu nowego roku zostanie ogłoszony kolejny konkurs na „List do sąsiada”, który ma przekonywać do proekologicznych zachowań.

Posłuchaj audycji:Zobacz inne wiadomości tego autora: