E-sport będzie na lekcjach!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

E-sport będzie na lekcjach!

Uczniowie tej szkoły będą uprawiać e-sport czyli sport elektroniczny. W Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej podpisano umowę ze stowarzyszeniem Esport Polska.Na mocy dokumentu, już od września w „samochodówce” utworzone zostaną patronackie klasy e-sportowe.
Powstaną zarówno w szkole podstawowej w klasach 4-8, jak również na wszystkich kierunkach szkół ponadpodstawowych – mówi dyrektor szkoły Janusz Berek. Podkreśla jednocześnie, że e-sport to połączenie kultury fizycznej z nowymi technologiami. Posłuchaj

Zdecydowana większość ćwiczeń będzie ruchowa – zapewnia Janusz Berek. To samo podkreśla prezes stowarzyszenia Esport Polska. E-sport to nie tylko granie.
- Dla nas to wręcz filozofia postępowania. To jest przygotowanie fizyczne, to jest nauka, to jest zdobywanie różnych umiejętności, które przydadzą się w dorosłym życiu – mówił Tomasz Kowalik. Posłuchaj

Udział w zajęciach e-sportowych będzie dobrowolny, nie obligatoryjny. Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących na e-sport będą mogli przeznaczyć, już w najbliższym roku szkolnym, 4 godziny tygodniowo. Młodzi ludzie sprawdzą swoje umiejętności na przykład na wirtualnej murawie czy koszykarskim parkiecie. Będą mogli również szlifować swoje umiejętności w popularnej grze edukacyjnej Minecraft.

Umowę z firmą Esport Polska podpisał dyrektor zespołu szkół Janusz Berek oraz zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

A to, że e-sport to również taniec, udowodniły wszystkim zgromadzonym uczennice z Rajczy.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: