Dziki doszły do centrum
FB/Antoni Szlagor/ autor Jakub Wnętrzak
Beata SteklaBeata Stekla

Dziki doszły do centrum

Jeszcze niedawno były widywane w Sporyszu, Kocurowie i Kolebach. W zeszłym tygodniu nawiedziły osiedla Pod Grapą i 700-lecia. W weekend pojawiły się w samym centrum Żywca - na ulicy Słowackiego, obok Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.- Problem dzików w naszym mieście staje się coraz poważniejszy - mówi burmistrz Antoni Szlagor.

I przypomina, że na początku października spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami kół łowieckich i powiatową lekarz weterynarii. Ustalono wtedy, że dziki będą przepędzane z miasta do lasu przez myśliwych. W czasie przepędzania nad bezpieczeństwem mieszkańców będzie czuwać policja i straż miejska, a jeśli zajdzie potrzeba - drogi na trasie przepędzania zwierząt będą czasowo zamykane.

Jeśli więc zauważycie dziki dzwońcie:

- kierując się w stronę Korbielowa dla ulic znajdujących się na lewo od ulicy Kopernika: Koło Łowieckie Żbik, Michał Gibas - 792-801-218, Michał Podkulski - 669-130-782.

- kierując się w stronę Korbielowa dla ulic znajdujących się na prawo od ulicy Kopernika: KŁ "Groń", Kazimierz Wiewióra - 530-431-967, Andrzej Mizia - 515-216-054.

Burmistrz apeluje też, aby nie wyrzucać poza ogrodzenia posesji resztek jedzenia, bo to przyciąga dziki. Powtarza też, aby informować koła łowieckie o jabłkach zalegających w sadach czy ogrodach. Przedstawiciele kół przyjadą, odbiorą zebrane wcześniej owoce i wywiozą je do lasu - jako karmę dla dzikich zwierząt.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: