Dzieci trenowały przy temperaturze 7 stopni Celsjusza
fot. Akademia Karate Jaworze
Tomasz KlimczakTomasz Klimczak

Dzieci trenowały przy temperaturze 7 stopni Celsjusza

Przestarzały system ogrzewania, naraża na naukę i treningi w chłodzie.Jeszcze rano na naszej antenie wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz mówił o konieczności termomodernizacji
Szkoły Podstawowej nr 2 Posłuchaj:

Chwilę później na redakcyjną pocztę dostaliśmy wiadomość:

"W Jaworzu w szkole trenuje sekcja karate dla młodych dzieciaków, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnych mieszkańców. Sekcja jest wspierana przez gminę i szkołę co potwierdza wynajem za przysłowiową złotówkę. Szacun i brawo trzeba wspierać takie inicjatywy. Niestety jest mały problem, który dla dzieci jest dużym problemem. Ktoś zdecydował żeby oszczędzać na ogrzewaniu i sala gimnastyczna czy szatnie są nie ogrzewane. Dzieci strasznie marzną, treningi są 3 razy w tygodniu, a na ostatnim rodzic przyniósł termometr, którym zmierzył temperaturę. Wykazała 7 stopni C. To już mała przesada i chyba warto przemyśleć decyzję o ogrzewaniu. Ogrzewanie budynku jest ważne, nadmierna oszczędność może doprowadzić do remontu obiektu. A zdrowie dzieci jest bez wątpienia najważniejsze".

Zapytaliśmy dyrektor szkoły Barbarę Szermańską i sprawa wygląda trochę inaczej Posłuchaj:

Tak więc plan termomodernizacji który planuje wójt Jaworza, stał się jeszcze bardziej palącym problemem, nie tylko dla młodych karateków ale i całej gminy.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: