Duże dotacje do elektrofiltrów kominowych
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Duże dotacje do elektrofiltrów kominowych

Kolejny krok w kierunku czystego powietrza. Rusza pilotażowy program montażu elektrofiltrów kominowych na Żywiecczyźnie.Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu, jako Lider Klastra Energii, we współpracy z Grupą CZH S.A. ogłaszają nabór wniosków na dofinansowanie zakupu urządzenia.

Jego koszt to około 3000 złotych z czego dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynosi 60%, wkład własny gminy 30% oraz wkład właściciela posesji 10%, czyli 300 złotych. Tak wygląda planowane finansowanie w Żywcu, w Milówce na przykład właściciel posesji pokrywa 40% kwoty, czyli 1200 złotych. Jak dokładnie rozkładają się koszta należy sprawdzić na stronach poszczególnych urzędów gminy.

Inwestycja będzie realizowana w pierwszej połowie tego roku. Może się okazać, że o przyznaniu dofinansowania, będzie decydowała kolejność zgłoszeń, tj. miejsce właściciela posesji na liście rankingowej otrzymanej z gminy.

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor w elektrofiltrach pokłada ogromne nadzieje. Posłuchajcie dlaczego!
 
Elektrofiltry kominowe mają być jednym z pierwszych realnie funkcjonujących rozwiązań, przyczyniających się do poprawy jakości powietrza w regionie, a jednocześnie będą stanowić element rozwoju technologicznego lokalnej energetyki.

W Żywcu deklaracje można składać tylko do poniedziałku w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego. Więcej informacji: http://www.zywiec.pl/deklaracje-do-pilotazowego-programu-montazu-elektrofiltrow-kominowych,1218,akt.htmlPosłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: