Drony w akcji! Znamy wyniki kontroliMagda FritzMagda Fritz

Drony w akcji! Znamy wyniki kontroli

W Bielsku-Białej drony sprawdzają, czym mieszkańcy palą w piecach.Miasto w ramach testów wynajmuje sprzęt od gliwickiej firmy, której pracownicy obsługują drony. Taki patrol wraz ze strażnikami miejskimi po raz pierwszy wyruszył dzisiaj w teren. „Byliśmy na ul. Górskiej w rejonie Bulwarów Straceńskich oraz w Cygańskim Lesie w sąsiedztwie ul. Czołgistów”- mówi Sebastian Kufel z referatu ds. ochrony środowiska i profilaktyki bielskiej straży miejskiej. Jak wygląda praca takiego patrolu? Posłuchajcie. 

W jakie czujniki jest wyposażony dron, który bada dym z komina? Posłuchajcie Zbigniewa Gorola z gliwickiej firmy "Flytronic". 

W ciągu kilku godzin przebadano dym wydobywający się w sumie z 20 kominów, ujawniając 1 wykroczenie. Jeden z mieszkańców palił mokrym drewnem, czego zabrania tzw. uchwała antysmogowa która obowiązuje w województwie śląskim już drugi sezon. 

Bielska straż miejska będzie testowała drony w walce ze smogiem do końca marca. Umowa przewiduje w tym czasie 10 dni kontroli przy użyciu tego sprzętu. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: