Drogo, czy w granicach rozsądku?
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Drogo, czy w granicach rozsądku?

31 złotych w jedną stronę, 40 zł w obie - na bilecie normalnym. Dużo czy mało za przejazd kolejką na Szyndzielnię?40 złotych bilet normalny, 31 złotych ulgowy. To podstawowe ceny biletów na przejazd kolejką na Szyndzielnię. Mamy ferie, wiele osób odwiedza Beskidy; odwiedza Bielsko-Białą i chce skorzystać z jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w mieście oraz regionie. Na ile jest to osiągalne dla portfela?

Szybkie wyliczenia przejazdu dla czteroosobowej rodziny - dwójki dzieci i dwojga dorosłych - to dokładnie 142 złote. Dużo czy mało? Kwestię cen biletów na przejazd kolejką na Szyndzielnię poruszaliśmy w rozmowie z zastępcą prezydenta miasta. Bo kolejkę prowadzi ZIAD, a to spółka ze 100-procentowym udziałem gminy.Posłuchaj.

- Wszystkich nas mrożą podwyżki; ceny, których doświadczamy na co dzień - robiąc zakupy, korzystając z wszelakich usług. Te 31 złotych [bilet normalny w jedną stronę - red.] to jest wzrost o niecałe 7%, a 40 zł [przejazd w obie strony - red.] to jest wzrost o ponad 5%. Niestety, te media - szczególnie energia elektryczna - bardzo mocno wzrosła w ostatnim czasie, a to ona jest tym głównym medium, które napędza tę kolejkę - komentował na naszej antenie Adam Ruśniak, wiceprezydent miasta.

Zajrzyjmy jeszcze raz w cennik kolejki na Szyndzielnię. Bilet normalny w obie strony to - 40 zł, ulgowy - 31 zł, w jedną stronę odpowiednio: 31 i 25 zł. Zestawmy to z kolejką na Czantorię, w przypadku tej kolejki przejazd w obie strony to wydatek na bilecie normalnym - 35 zł, a ulgowym - 31 zł. Bilet w jedną stronę kosztuje odpowiednio: 27 i 24 zł.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: