Drogie śmieci. W Bielsku-Białej zmiany od lipcaMagda FritzMagda Fritz

Drogie śmieci. W Bielsku-Białej zmiany od lipca

"Uwagi i reklamacje proszę składać do rządu. Ta zmiana została wprowadzona przy sprzeciwie wszystkich samorządów"- mówi prezydent miasta o nowych zasadach segregowania odpadów.Mieszkańcy Bielska-Białej więcej płacą za śmieci. Mówił o tym w naszym porannym programie Jacek Krywult, prezydent miasta. Podwyżka związana jest ze zmianami w sposobie segregowania odpadów komunalnych, które w mieście wejdą w życie od lipca tego roku. 

Obecnie bielszczanie segregują śmieci na mokre, suche i szkło. Od lipca, zgodnie z rozporządzeniem ministra środowiska będziemy segregować na 5 frakcji: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, BIO oraz odpady pozostałe. Niektórzy mieszkańcy będą mieli jeszcze pojemnik na popiół. 

Bielszczanie już od lutego płacą o 3 zł więcej (ci, którzy segregują- 14 zł miesięcznie). Przedsiębiorcy więcej zapłacą od lipca. Posłuchajcie. 

W związku ze zmianami, jeszcze w marcu nowe deklaracje muszą złożyć właściciele nieruchomości niezamieszkałych, czyli budynków w których znajdują się np. biura, sklep, restauracja, gabinet lekarski, czy szpital. Dokumenty trzeba złożyć do końca marca 2018 r. 

To pierwsza podwyżka od 5 lat w opłacie za śmieci w Bielsku-Białej. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: