Droga gotowaIzabela JanoszekIzabela Janoszek

Droga gotowa

Przebudowa ulicy Orłowskiego w Oświęcimiu oficjalnie zakończona.Co zrobiono? Wyremontowano jezdnie i chodniki, wybudowano zatoki autobusowe, ścieżkę rowerową oraz sieć oświetlenia przejść dla pieszych. W ramach inwestycji wyremontowano też i utworzono nowe miejsca postojowe i zjazdy. Ulica Orłowskiego ma już także kanalizację deszczową.

Na przebudowę drogi złożyły się samorządy: miejski oraz powiatowy. Pieniądze na ten cel pozyskano również z budżetu państwa.

Przypomnijmy, że przebudowa ulicy Orłowskiego była jednym z tematów jesiennej kampanii wyborczej. Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut zarzucał władzom powiatu oświęcimskiego, że zbyt późno przygotowały dokumentację inwestycji i ogłosiły przetarg. W efekcie nie mogła zakończyć się, tak jak planowano, w ubiegłym roku. Narzekał też na zbyt wysokie koszty przebudowy drogi.

Ówczesny starosta Zbigniew Starzec odpowiadał, że przebudowa ul. Orłowskiego została zaprojektowana tak, jak chciało miasto. Natomiast wyższe niż zakładano koszty inwestycji wynikają z boomu na rynku budowlanym. 

fot.: starostwo powiatowe w OświęcimiuZobacz inne wiadomości tego autora: