Drabek chce przejąć elektorat Niezależnych.BBMagda FritzMagda Fritz

Drabek chce przejąć elektorat Niezależnych.BB

Przemysław Drabek chce przejąć elektorat Niezależnych.BB. Nadal czekamy na oficjalne wyniki wyborów oraz podział mandatów do rady miejskiej. Od tego sporo będzie zależało.W Bielsku-Białej czeka nas dogrywka w walce o fotel prezydenta. 4 listopada w drugiej turze zmierzą się Jarosław Klimaszewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej i Przemysław Drabek, wystawiony przez PiS. 

Zdaniem kandydata Prawa i Sprawiedliwości pierwsza tura pokazała, że bielszczan którzy chcą zmian w mieście jest więcej, niż tych którzy liczą na kontynuację. Stąd apel o współpracę do Janusza Okrzesika i stowarzyszenia Niezależni.BB. Posłuchajcie. 

Z kolei wiceminister Stanisław Szwed apeluje do Jarosława Klimaszewskiego o równe szanse przed drugą turą. „Mam nadzieję, że w kampanię kandydata (popieranego przez obecne władze Bielska-Białej- od red.) nie będą angażowały się miejskie instytucje, tak jak to miało miejsce do tej pory”- mówi Szwed. Posłuchajcie.

Działacze partii rządzącej w kraju przyznają, że zwycięstwo w stolicy Podbeskidzia jest dla nich bardzo ważne. "To kluczowe miasto dla subregionu południowego naszego województwa"- mówi wiceminister. 

Czy Okrzesik "przekaże" swoje głosy któremuś z kandydatów, nie wiadomo. "Jest na to za wcześnie. Nie ma oficjalnych wyników wyborów prezydenckich, czekamy także na informację o liczbie mandatów naszych kandydatów w radzie miejskiej"- powiedział nam w poniedziałek rano kandydat Niezależnych.BB. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: