Czy to prowokacja? Chodzi o budowę spalarni
Pixabay
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Czy to prowokacja? Chodzi o budowę spalarni

Tajemniczy inwestor poszukuje wspólnika do realizacji projektu spalarni śmieci na terenie Kotliny Żywieckiej.
Pomysłodawcy budowy spalarni/ciepłowni/nowych technologii w Żywcu i Kotlinie Żywieckiej twierdzą, że jej nie będzie.  Zaniechanie planów budowy spalarni wielokrotnie potwierdzał zresztą burmistrz Antoni Szlagor. RDOŚ w Katowicach jeszcze nie wydał decyzji, a tym czasem w internecie znaleźliśmy ciekawe ogłoszenie, przekazało Stowarzyszenie Żywiec Nasza Przyszłość.
Wspomniane ogłoszenie pojawiło się 21 sierpnia na internetowej platformie inwestora. Tajemniczy zresztą przedsiębiorca, poszukuje wspólnika do realizacji projektu spalarni śmieci na terenie Kotliny Żywieckiej. Chodzi o budowę spalarni, której koszt jest szacowany na 15 mln euro a zwrot inwestycji ma nastąpić po po 5-7 latach! Spalarnia ma spalać odpady w temperaturze 1500 stopni Celsjusza i produkować prąd oraz ogrzewać wodę.
Poproszony o komentarz burmistrz Szlagor, jest przekonany, że to prowokacyjne ogłoszenie nie mające pokrycia w prawdzie i Urząd Miejski nie ma z ogłoszeniem nic wspólnego. Jedyne znane mu zamierzenia, to budowa spalarni wspólnie z Aglomeracją Beskidzką.

Link do ogłoszenia TUTAJ


Zobacz inne wiadomości tego autora: