Czy PiS zmieni kandydata na prezydenta?Magda FritzMagda Fritz

Czy PiS zmieni kandydata na prezydenta?

Takie spekulacje pojawiły się po wypowiedziach prezesa Kaczyńskiego. „W naszej opinii Przemysław Drabek jest kandydatem na prezydenta Bielska-Białej”- mówi poseł PiS Grzegorz Puda, który koordynuje przygotowania partii rządzącej do wyborów samorządowych na Podbeskidziu.

Przypomnijmy, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział ostatnio, że osoby zatrudnione w państwowych spółkach nie będą kandydować z list jego partii w jesiennych wyborach. Tymczasem zatwierdzony już przez zarząd ugrupowania oficjalny kandydat PiS na prezydenta stolicy Podbeskidzia- Przemysław Drabek jest dyrektorem ds. rozwoju w Centrum Biurowym Plac Grunwaldzki w Katowicach. Posłuchajcie

... „Duże pieniądze”, to pojęcie względne. Uzupełnijmy więc, że Drabek zarabia w spółce skarbu państwa niespełna 5,8 tys. zł brutto miesięcznie. Wiceprzewodniczący rady miejskiej w Bielsku-Białej zasiada także w radzie nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Tu jednak jego dochody są dużo niższe- 1,6 tys. zł, także brutto.

Przemysław Drabek nie chce komentować sprawy. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: