Coraz trudniej tędy przejechaćIzabela JanoszekIzabela Janoszek

Coraz trudniej tędy przejechać

Poszerzenia ulic Kopernika i Mazańcowickiej domagają się mieszkańcy Czechowic-Dziedzic. Domagają się od lat i bezskutecznie.Obie ulice są wąskie, samochodom trudno się na jezdni wyminąć. Na dodatek na odcinkach tych dróg biegnących po zachodniej stronie DK1 nie ma chodników. Jest bardzo niebezpiecznie. Coraz trudniej nam dojechać z domów do centrum miasta – skarżyła się na ostatniej sesji jedna z mieszkanek, Danuta Kuboszek. Posłuchaj

Danuta Kuboszek była inicjatorką pisma do starosty bielskiego w sprawie poszerzenia ulic Kopernika i Mazańcowickiej. To bowiem drogi powiatowe. Pod petycją podpisało się prawie 200 mieszkańców.

Starosta Andrzej Płonka odpisał, że inwestycje byłyby bardzo kosztowne, a ich przeprowadzenie „długotrwałe”. Zadeklarował jedynie, że w miarę możliwości samorząd powiatowy będzie starał się poprawić stan techniczny dróg.

Tymczasem pojawiła się dodatkowa niedogodność dla kierowców. Dojazd ul. Mazańcowicką do skrzyżowania z DK1 jest obecnie utrudniony z powodu stawianych przy krajowej "jedynce" ekranów akustycznych. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: