Co z wczasami? Czy można liczyć na zwrot pieniędzy?
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Co z wczasami? Czy można liczyć na zwrot pieniędzy?

Dotychczas powód do radości, obecnie spędza sen z powiek wielu osobom. Co zrobić z wykupionymi wczasami? Czy można liczyć na zwrot pieniędzy z powodu epidemii?Kto ma już wykupione wakacje w biurze podróży zachodzi w głowę, co zrobić. Czy z powodu zagrożenia koronawirusem można zrezygnować z wyjazdu i odzyskać swoje pieniądze? Z takim pytaniem zwrócił się do nas słuchacz. Posłuchajcie!
 
Sprawę konsultował już u Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Bielsku-Białej. Irena Krzanowska przyznaje, że na 10 odbieranych telefonów 7 dotyczy właśnie wakacyjnych rozterek. Dzwoniący pytają, czy mogą powołać się na tę nadzwyczajną sytuację. Odpowiedź brzmi tak, ale rzeczniczka zaleca cierpliwość.

-Nie sposób przewidzieć, czy np. w Grecji w lipcu będzie panowała epidemia koronawirusa. Dlatego doradzamy, aby nie spieszyć się z odstąpieniem od umowy. Poczekajmy, obserwujmy sytuację - mówi Krzanowska. Posłuchajcie!
 
Takie odstąpienie od umowy najlepiej złożyć więc na 30-40 dni przed planowanym wyjazdem. Co ważne, wcześniej biuro podróży miało 14 dni na zwrot pieniędzy, teraz w myśl przepisów tzw. tarczy antykryzysowej ma 180 dni.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: