Co łączy wyszywanie na kąpielówkach z haiku?
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Co łączy wyszywanie na kąpielówkach z haiku?

Odpowiadamy. Kolejna edycja Festiwalu "Ekodzieło".Znani artyści i naukowcy przyjeżdżają na to wydarzenie. Prowadzą wykłady i warsztaty. Piąty raz Klub Gaja z Wilkowic organizuje festiwal "Ekodzieło". Wydarzenie już trwa. My o poranku braliśmy udział w warsztatach dotyczących haiku, czyli tradycyjnych wierszy japońskich. Posłuchaj.

- Używamy różnych form sztuki, ale też robimy bardzo konkretne rzeczy, bo budujemy z młodzieżą domki dla zapylaczy, domki dla motyli, domki dla ptaków, dla wiewiórek. Mówimy o ekologii w sposób związany ze sztuką, ale też bardzo konkretny - opowiada Jacek Bożek z Klubu Gaja. 

Dwa główne miejsca, które stanowią arenę dla wydarzeń "Ekodzieła", to Galeria Bielska BWA i Gminny Ośrodek Kultury "Promyk" w Bystrej.

W tym roku Festiwalowi towarzyszy wystawa "Żegaryszki", na której znajdziecie fotografie obrazujące przyrodę polsko-litewskiego pogranicza. Jutro (14.06) warsztaty z krakowską artystką Cecylią Malik, będą to zajęcia z wyszywania na strojach kąpielowych, które ubrane zostaną na lipcowy Big Jump. Finał we wtorek w "Promyku", wtedy pokaz filmu dokumentalnego "Więcej niż miód" i dyskusja po projekcji a także degustacja miodu z pasieki Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: